تبلیغات
انجمن ستاره شناسی بهبهان - گزارش برنامه آموزشی پنجشنبه 89/09/11

دومین جلسه آموزشی از سری جدید برنامه های انجمن در تاریخ 89/09/11 پنجشنبه شب برگزار شد . این برنامه با دیدن یك فیلم آموزشی در زمینه نحوه ی حركت زمین و پیدایش فصول و مختصات زمین شروع شد و با توضیحاتی در زمینه ی مختصات زمین و سماوی ادامه یافت در این بین به سئوالات دوستان نیز پاسخ داده شد . این برنامه با رصد آسمان  و بررسی صورتهای فلكی ذات الكررسی ، قیفاووس ، ستاره تیكو ، صورت فلكی ثور و جبار و صورت فلكی جوزا و ارابه ران به پایان رسید .

 و اما در این برنامه دوست كوچكمان آقا مهدی كه با سرعت صوت در عرصه نجوم در حال حركت است كار را به جایی رساند كه لیزر آموزشی را به دست گرفت و صورت فلكی ثور یا همان گاو خودمان را به دوستان معرفی نمود كه اگر به این صورت پیش برود مجبورم نا ماه آینده ریاست انجمن را به ایشان واگذار نمایم  .

** واما باز هم مشكلی جدید . . .

انجمن نجوم بهبهان مشكل كم داشت كه باز هم مشكل جدیدی به جمع مشكلات اضافه شد  ، كمبود جا برای برنامه های تئوری و در هم چپیدن بچه ها در هنگام كلاس و كره جغرافیایی اسقاتمان كه قطب جنوبش به شمال رفته بود كم بود كه این درد سر تازه هم پیدا شد ، همسایه ها از سر و صدای بچه ها شاكی شده اقدام به دادن تذكر نمودند به همین خاطر مجبور شدیم جناب آقای چوپانی نژاد را مأمور گفتن تعدادی زیادی كلمه ی  ((هیسس)) كنیم كه ایشان نهایت همكاری را در این زمینه نمودند .

اعضاء‌با  دیدن این مشكلات یك جلسه اضطراری  و فوری برگزار كردند كه یك سری امكانات برای انجمن فراهم كنیم و با توجه به این كه فضای شهر اندكی كاملا نا آرام شده است در صدد پیدا كردن رصدگاه جدید شدیم كه باز هم زحمت این امر را آقای چوپانی نژاد به عهده گرفتند . در ضمن قرار شد به شورای شهر برای دریافت مكان مناسب مراجعه كنیم .

اما در آخر اعضاء هیئت مدیره به این نتیجه رسید كه كم كم از پشت بامها  پایین آمده و به زیر زمینها رفته و در زمینه موسیقی فعالیت نماییم در این زمینه هم آقای چوپانی نژاد مسولیت گروه موسقی انجمن نجوم را به عهده گرفتند و ایشان قرار شد سه تار بنوازند آقای قدری گیتار و اینجانب هم شانه نوازی و ترومپت با دهان را بر عهده گرفتم و . . .

 

كار ما آخر به كجا كشید !!!

 

در آخر از دوستان خوبم

 

آقایان :

مهدی فقهی

علی جوزاری

محمد چوپانی نژاد

سبحان قدری

وحید دهقان

علی ممتازان

كورش حسینی ملایانی

مسلم سنقر آبادی

حامد بخردی نسب

محمد پازند

 

و خانمها :

 

فقهی

رهی

فهیم مقدم

 

تشكر می نمایم و و از اینكه صبورانه ما را همراهی می نمایند تشكر می كنم .

 تذكر : دوستانی كه در این برنامه ها شركت نمی كنند توجه داشته باشند كه مطالب این جلسات تكرار نخواهد شد .

كلاسهای آموزشی این دوره ده جلسه می باشد كه شامل برنامه های تئوری و عملی و مشاهده فیلم و پرسش و پاسخ می باشد .

در آخر دوره نیز از مطالب ارائه شده امتحان گرفته خواهد كه شامل بخش تئوری و عملی می باشد .

از این دوره دو جلسه گذشته است

یك خواهش :

دوستانی كه عضو رسمی انجمن نیستند و ثبت نام ننموده اند به دلیل كمبود جا و امكانات خواهشأ از حضور در جلسات تئوری صرفه نظر نمایند چون در این صورت حق دیگران ضایع خواهد شد .

اسامی اعضائ رسمی انجمن در لیست اعضاء موجود می باشد .